26 sierpnia 2010

Конфетки

Zapisuję się na kolejne cukierasy tym razem zagraniczne:)
u istar1
do 31 sierpnia
i u Kati
do 6 września

25 sierpnia 2010

Damulka c.d.

Szybki wpis by się pochwalić sukienką mojej białej damy. Nieskromnie powiem że mi się bardzo podoba

Спешу похвастаться - дама приоделась:) Платьице очень нравиться (скромность - моя отличительная черта:)
Haftuję tylko z lupą, zbyt drobne krzyżyki

Без лупы уже никак не могу, мелкота страшнаяZ drugiej strony

Изнанка
Aha, w sobotę byłam (za krótko, bo szliśmy na domową imprezkę do przyjaciół) na spotkaniu robótkowym i takie oto dwie serwetki ustrzeliłam - pewna pani była pierwszy raz i takim miłym gestem chciała się przywitać z koleżankami po fachu:) Bardzo dziękuję!!!

Не моё - принесла со встречи рукодельниц

Taki oto nieproszony gość przechadzał się po wiaderku córci na placu zabaw

Такое чудо упало с дерева на игровой площадке прям на ведёркоI ostatnie zdjęcie. Pamiętacie, pisałam że przed Białorusią byłyśmy kilka dni u przyjaciółki - oto dowód:)

Я с детьми в гостях у подруги

24 sierpnia 2010

CandyA co mi tam, zapisuję się:) tu

20 sierpnia 2010

Ratunku!

Skończyłam Vostochnyj sad i co mi po tym jak kanwa wyblakła:( Popatrzcie samiZ granatowego koloru zrobiły się fioletowe przetarcia. Wyraźnie widać ślady po tamborku i taśmie, którą brzegi obklejałam. A lewa strona by było jeszcze bardziej przykro nienaruszona.
Spotkałyście się z takim czymś?
I co teraz robić?
Oprawić w owalną ramkę albo dać owalne paspartu? (w środku pracy jakby mniej było tego widać) Zahaftowanie całości nie wchodzi w grę bo bym chyba bzika dostała:) Obrazek był wyprany i na lewej stronie przeprasowany jak zwykle

Закончила Восточный сад и расстроилась совсем - тёмносиняя канва выцвела что ли и стала фиолетовой местами. Прям виден полукруг от пялец и границы, где края были обклеены чтобы не осыпались, да и в центре тоже видно хотя не так сильно.
Что делать???
Зашивать фон сил и нервов не хватит. По-моему рамку надо сюда овальную или такое же паспарту. На изнанке как на зло всё нормально. Работа была постирана и отглажена на левой стороне как обычно.

5 sierpnia 2010

Candy u Koroneczki

Popatrzcie tylko jakie cudne kolczyki i kurka u Koroneczki !4 sierpnia 2010

Wróciłam

I to 3 dni temu! Ale jak się okazało bardzo się za jednokolorową damulką stęskniłam i zamiast zdać relację z pobytu u rodziców MUSIAŁAM trochę krzyżyków jej dodać i oto efekt - pojawił się kapelusik:)

Соскучилась я по своей белой леди и как только вернулась от родителей быстренько ей шляпку доделалаA to lewa strona (mam lekkie skrzywienie na punkcie lewej strony i jak mogę staram się by była jak najlepsza)

ИзнанкаA u rodziców było oczywiście fajnie ale jak zawsze krótko Załapaliśmy się za piknik z kuzynami na daczy nad Niemnem Mąż z Emilką się kąpali - byli przeszczęśliwi!

Nastusia w tym czasie słodko spała w wózku kuzynaW drodze powrotnej minęliśmy UFO ;)Kilka zdjęć mego miasta

Nawet pielgrzymkę widzieliśmyRazem raźniejPoznajmy się!Miałam towarzyszkę haftowania SonięObrazu nie skończyłam, na dzisiaj prezentuje się następująco:I z lewej stronyMoi rodzice z wnuczkami i zięciemObraz zajął honorowe miejsce na ścianie w pokoju gościnnym. A narzuty na sofę i fotele popełniłam kilkanaście lat temu, uczęszczałam na kółko robótkowe, które znajdowało się z drugiej strony naszego bloku.

Картина на почётном месте в зале, покрывала на диван и кресла я ткала ещё подростком на кружке рукоделия. "Схема" с покрывала была скопирована на льняное полотно, которое пряла моя Бабушка, таким образом кресла не остались в обиде. Приличный кусок этого полотна ещё лежит в шкафу у мамы; думаю в следующий раз кусочек отрежу:)BliżejWzór jest oryginalny, który był na dużej już podniszczonej narzucie, a na fotele tylko skopiowałam go i tkałam na lnie, zrobionym przez moją śp. Babcię Spory kawał leży jeszcze w domu rodziców, myślę że następnym razem kawałek sobie utnę;)

Niemen - widok z okna pociąguI nasze ze starszą córką zakupy robótkowe:) Emilka zaczęła balonik haftować, krzyżyki są za trudne, pozostałyśmy przy półkrzyżykach, zresztą niteczka dość trudna, nie mulinka tylko jakaś chyba wełna

Хомячки прикупили в закрома наборчики:)Ja zachomikowałam bukiet. Aidę trzeba będzie zamienić - po wstępnych oględzinach okazało się że zbyt krótki kawałek został położony, ale i tak jestem ciekawa jaki będzie efekt, nigdy nie haftowałam takimi nićmiOdpowiadam na komentarze:
Dorfi - dziękuję za przypomnienie, tak, Skrzacik pisała o zmianie, nie mam pojęcia co to za lokal ale postaram się być
Ewelina - wysłałam maila:)